Biz Kimiz?

>
Kuruluş

Kuruluş Yılları

Kurucu ortaklar İstanbul Fatih’te bilgisayar firması ile ticaret hayatına atılır. Sekompos’un resmi kuruluşunu simgeleyen 04/06/1992 tarihinde faaliyetlere başlar.

1992-1995

Bu dönemde hem mali onaysız poslar hemde perakende duayeni NCR firmasının satış noktası olarak faaliyetine devam eder.

İlk Ortak

Bu dönemde perakende çözümleri için teknik partner şirket bünyesine ortak olarak dahil edilerek teknik vizyon ve iş yapabilirlik kapasitesi arttırılır.

İlk Yerli Girişime Destek

1997 yılının sonuna doğru (15 EYLÜL 1997) Escort Computer firmasının Mali onaylı pos cihazı ESPOS 3000 cihazının piyasaya girmesi ile geçmişten gelen bilgi birikimini bu yerli atılımı desteklemek için kullanır.

Sekompos Bilgisayar ve Yazılım Sistemleri Limited Şirketi

12 Şubat 1998 yılında Sekompos kurulur. Sekompos Şirketler topluluğunu meydana getiren girişimlerin temeli gelişme merkezi olan şirketin bir özelliği perakende sektörüne odaklı ilk bağımsız Türk şirketi olmasıdır.

Çözüm Ortaklıkları

1990’lı yıllarda yazılım şirketleri işe stratejik çözüm ortaklıkları arayışında o dönemin popüler yazılımları işe çözüm ortaklıklarına giden Sekompos donanım destekli çözüm firması olarak ön plana çıkar.

Faaliyet Alanlarının Genişlemesi

Perakende sektörünün 90’lı yıllardaki hızlı yükseliş ve dinamiklerine ayak uyduramayan yazılımlar, portföylerinde ki müşterilere cevap veremez hale gelince kendi bünyesinde tamamlayıcı çözümler geliştirmek için yazılım departmanını kurar.

(Owner Şube Kontrol Müşteri Takip Programı)

Destekledikleri donanımlar için kart uygulamaların da destekleyen bir yapı kurarak 1997 yılı içerisinde ilk müşteri kartı uygulamasını 10.000 adet kart ile Sivas’ta Polat Alışveriş Merkezinde başlar. (Henüz NCR kullanan müşterilerinden kart uygulamasına geçen yoktur.)SekomPos’un iş alanları önemli ölçüde genişler. Sekompos dergi, servis hizmetleri, yazılım, mali onaylı cihazlar için mühür yetkisi alması ile birlikte teknik servis hizmetlerine kadar yaygın bir alanda çalışmaktadır.

Sekompos Ltd.Şti.’nin Kurulması

Ulaşılması hedeflenen hızlı büyüme ve gelişmeyi daha uygun bir örgütleme ve daha kurumsal bir yapı altında gerçekleştirebilmek amacıyla 1998’de Sekompos Ltd. Şti. kurulur. Bu dönemde Karisba Medya Bilişim Dış Ticaret Firması kurulur.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart